Основні правила вибору квартири в новобудові


Сучасний підхід до підбору житла значно змінився порівняно з тим, що був у минулих поколінь. Не в останню чергу цьому посприяла активна розбудова житлових комплексів, яка відбувається у останні роки. Усе більше людей роблять вибір на користь первинного житла, яке можна розглядати не лише як сімейне гніздечко, але й інвестицію у майбутнє та актив з певним ступенем ліквідності. Втім, щоб квартира у новобудові справді стала вигідною покупкою, варто знати, на чому потрібно будувати свій вибір.


Перевірка забудовника

Як тільки під час вивчення ринку нерухомості буде знайдений варіант квартири, що підходить по всім критеріям, не варто поспішати з контактом із компанією-забудовником. Перш за все, потрібно перевірити її доброчесність. Це допоможе уникнути появи різних несприятливих ситуацій, в ході яких можна зазнати суттєвих фінансових втрат.

Варто перевірити минулі проекти, якими займалась компанія-забудовник. Важливо не лише вивчити факти про них, але також статус проектів на актуальний момент часу. Іноді на перспективний у минулому житловий комплекс наразі може бути накладений арешт, що багато скаже про доброчесність забудовника. Крім того, не зайвим буде вивчити, чи фігурувала компанія, яка займається забудовою, у судових суперечках. Лише один факт наявності судочинства у відношенні компанії може багато повідомити про її підхід до виконання професійних обов’язків. 

У більшості випадків подібний аналіз можна зробити самостійно через Єдиний реєстр судових рішень. Втім, якщо потрібна кваліфікована експертиза, не зайвим буде звернутись до спеціалістів.


Основні критерії для обрання квартири в новобудові

Кожен житловий комплекс, квартира в якому потенційно підходить для придбання, варто розглядати із наступних позицій:

  1. Район розміщення. Ця категорія визначається індивідуальними пріоритетами. Для когось важливо бути якомога ближче до центральної частини міста, а хтось обирає житло ближче до лісових насаджень на рекреаційних зон. 
  2. Торгова інфраструктура. Для комфорту під час проживання більшості людей важливо знати про можливість отримання потрібних товарів та послуг в умовах територіальної доступності. 
  3. Соціальна інфраструктура. Якщо розглядати квартиру у новобудові як довгострокову інвестицію, важливо дивитись на неї з позиції закладів дошкільної та шкільної освіти, а також медичних установ, що мають базуватись поблизу. 
  4. Наявність транспортних розв’язок та їх завантаженості. За наявності власного транспорту потрібно зважати на розташування автодоріг та їх завантаженості у конкретний момент часу. Це допоможе прогнозувати власний ритм життя в умовах проживання на конкретній території.

Огляд квартири та особливості забудови

В більшості випадків придбання квартири в новобудові представлено вкладанням грошей у майбутні квадратні метри, які ще не побудовані. Часто придбання нерухомості за найнижчою можливою ціною передбачає купівлю житла ще на етапі котловану та проекту майбутньої будівлі. Внаслідок цього потрібно розглядати потенційну квартиру ще на етапі проекту. В першу чергу, необхідно визначитись зі стороною світла, оскільки дана характеристика суттєво впливає на якість життя. Наприклад, якщо вікна квартири виходять на схід, то сонце буде світити лише зранку, а після обіду ховатись.

Також потрібно звертати увагу на потенційне планування квартири. Ще на етапі розробки проектної документації у неї має бути закладений розподіл на активні зони, серед яких має бути передпокій, кухня, вітальня, спальня, санвузол та інші. Таким чином навіть на найбільш ранніх етапах вкладання фінансів у квартиру в новобудові можна заздалегідь розпланувати потенційний ремонт.

Обрати квартиру в новобудові не так і важко, як здається на перший погляд. Важливо лише підійти до цього питання із максимальною відповідальністю та дивитись на усі аспекти комплексно. Таким чином можна одразу відмовитись від потенційно неперспективних варіантів.